GYERMEK TÁRSASTÁNC TANFOLYAM
Gyere és tanulj meg táncolni nálunk!
Olyan 7-14 éves korú gyermekek jelentkezését várjuk gyermek társastánc tanfolyamunkra, akik szeretnének megismerkedni a standard – és latin amerikai táncokkal, s akiknek a későbbiek folyamán versenyzési lehetőséget biztosítunk. A táncok alaplépéseinek elsajátítása a fő célja a KEZDŐ GYERMEK TÁRSASTÁNC csoportnak, a testtartás javítása barátságos környezetben segítőkész tanárokkal. A gyermek megtanulja a cha cha, samba, angol keringő, bécsi keringő, foxtrott, medison, jive és még sok más különböző táncok lépéseit, amellyel egy időben fejlődik a mozgáskoordinációja is fejlettebb szintre kerül észrevétlenül. Amennyiben a gyermek a kezdő csoport elvégzése után is szeretne tovább táncolni, úgy lehetőséget biztosítunk a továbblépésre versenyelőkészítő majd versenyző csoportunkba.
A táncban nincsenek szabályok! Ha igazán érzed a zenét, akkor nem csinálhatod rosszul…!
Legyél egy szuper csapat tagja!
ÚJ KEZDŐ GYERMEK TÁRSASTÁNC tanfolyam indul:
2023. szeptember 13-án SZERDÁN 17.00-18.00-ig!
ÚJ KEZDŐ GYERMEK TÁRSASTÁNC TANFOLYAM INDUL SZEPTEMBERBEN CSEPELEN!
Iratkozz be kezdő tanfolyamunkra és légy Te később a parkett ördöge. A táncot sosem lehet elég korán kezdeni, így itt az idő, hogy te is bele kóstolj az új élményekbe. A tanfolyam során új barátokat is szerezhetsz, és egy jó csapat tagjává is válhatsz. Amennyiben szeretnél később versenyezni, vagy továbbfejleszteni táncos tudásod, akkor van lehetőséged tánciskolánkban versenyelőkészítő, majd később versenycsoportunkhoz is csatlakozni. Már csak annyit kell tegyél, hogy csatlakozz csoportjaink egyikéhez, és ezzel elindul valami új számodra.
Kedves Szülők!
Fontos információ: a gyermek társastánc tanfolyamokra jelentkező és résztvevő gyermekek számára testnevelési igazolást NEM áll módunkban kiállítani!
ÚJ TANFOLYAM INDULÁSÁNAK INFORMÁCIÓI:
KEZDÉS | SZEPTEMBER 13. |
IDŐPONT | SZERDA 17.00-18.00 |
HELYSZÍN | Csepeli Munkásotthon „B” épület |
TEREM | DEXterem II. |
TANÁR | Gellai Tamás | Vorobchenko Darya |
ÁR | 2.500 Ft / fő / alkalom |
Várunk minden érdeklődőt sok szeretettel!
Miért jó, ha a gyermek táncol?
- javul a tartása
- ritmusérzéke fejlődik
- javul a koncentrációs képessége
- jobb beszéd és olvasási készségre tesznek szert
- segít a tanulásban | mindkét agyféltek használata
- társas kapcsolatai kiegyensúlyozottabbá válik
- fölös energia levezetése
MIÉRT VÁLASSZ MINKET?
- JÓ CSAPAT
- BARÁTSÁGOS KÖRNYEZET
- SEGÍTŐKÉSZ TANÁROK
- ELŐREJUTÁSI LEHETŐSÉG
- GYORS FEJLŐDÉS
- KÉSŐBB VERSENYZÉSI LEHETŐSÉG
Gyermek Társastánc tanfolyamunk tanárai:
Vorobchenko Darya
Táncsport edző | Táncoktató
1996-ban ismerkedtem meg a társastánccal még az óvodában, Ukrajnában, szülővárosomban Szumyban. A társastáncon kívül foglalkoztam még balettel és néptánccal is. Amikor ideköltöztünk Magyarországra 2004-ben azonnal kerestem egy tánciskolát, ahol tudtam folytatni a tánc karrieremet, ahol az első magyar tanárom Juhász Györgyi volt. 2006-ban kezdtem el versenyezni magyar színekben az akkori párommal „C” osztályban. Jelenleg Gellai Tamással táncolunk és vezetjük a tánciskolát 2011 novembere óta. Azóta hazai és nemzetközi versenyeken veszünk részt professzionalista kategóriában, ahol kiemelkedő helyezéseket érünk el.
Fontos célkitűzésem, hogy a tánciskolánkba bármely korosztályból érkező táncolni vágyó embert, a lehető legrövidebb idő alatt, megtanítsam táncolni, illetve a gyakorlatban is gyorsan felhasználható tánctudást adjak át, mindezt vidám és barátságos környezetben.
Tanulható táncok Gyermek Társastánc tanfolyamunkon:
ANGOL KERINGŐ | TANGO | FOXTROTT | BÉCSI KERINGŐ | CSA CSA CSA | SZAMBA | RUMBA | BACHATA | MAMBO | PASO DOBLE | ROCKY | JIVE
Táncok története | leírása:
ANGOL KERINGŐ
Az angol keringő a boszton nevű, Amerikában kialakult táncból fejlődött ki kb. az 1920-as évek elején a bécsi keringő utódjaként. Korábbi angol elnevezése (slow waltz lassú keringő) is arra utal, hogy tulajdonképpen a bécsi keringő lelassításaként keletkezett. Az angol waltz kifejezés a német Walzerből eredeztethető, amely a bécsi keringő kialakulásakor nyert főnévi formát a walzen (forogni) ige átalakításaként. A Habsburg Birodalomban kialakult ekvivalensével szemben azonban itt a kerek mozdulatok mellett már egyenes mozgást is tapasztalhatunk.
TANGÓ
A tánc természetes formája a hangsúlyokra való lépkedés, ez a szabályos, a zene lüktetésére történő séta (amely a férfi és nő esetében ütemében és irányaiban eltérhet, ameddig a kontaktus megmarad) képezi a tánc alapját. A gyakorlatban rendkívül nagy tere van az improvizációnak, a zene átélése és a rendelkezésre álló tér alapján a táncosok pillanatról pillanatra döntenek a követendő lépésekről. Az „akadémikus” lépést, a salidát bár kezdetben megtanulják a táncosok, de végül szinte sosem alkalmazzák. A tangónak „iskolái” sincsenek, mindenki saját érzései, saját stílusa alapján táncol.
BÉCSI KERINGŐ
A bécsi keringő (ismert német nevén Wiener Walzer) a legrégebbi hagyományú társastánc. Neve a német „waltzen” (forogni, keringeni) szóból származik és a talajon sikló lábak forgó mozgására vonatkozik. A „bécsi” jelző retronim elnevezés, ami az 1920-ban az amerikai Bostonban kialakult angol keringőtől különbözteti meg az eredeti változatot.
FOXTROTT
A foxtrott, amely megjelenésében hasonló a keringőkhöz, de ellentétben azok 3/4-es ütemével ezt 4/4-re táncolják. A slow foxtrott táncolása magas szintű technikai tudást, sok tapasztalatot, és jó fizikai állóképességet igényel. Az 1920-as években fejlődött ki, és az 1930-as évekre érte el népszerűsége csúcspontját. Napjainkban is sok neves táncos kedvence.
SZAMBA
A szamba afrikai eredetű, ősi népi tánc, amely a rabszolga-kereskedés útján jutott el Brazíliába. Szaggatott, rövid mozdulatai a megbilincselt rabszolgák mozgását jelképezik, azt, hogy még tánc közben sem tudtak láncaiktól megszabadulni. Elsősorban Rio de Janeiróban és São Paulóban terjedt el leginkább. A karneválok elengedhetetlen kelléke a szamba ritmusa.
BACHATA
Az eredeti dominikai táncstílus egy teljes 8 ütemes alaplépés-sorozat egy négyzet alakú területen. Amikor a bachata népszerű lett az Egyesült Államokban, és Európában, a táncosok elkezdték módosítani, így egy sokkal egyszerűbb, szintén 8 ütemes, de oldal irányban egy vonalban mozgó mintát alkottak. Hazánkban a bachata népszerűsége az Aventura nevű zenekar „Obsesión” című számával kezdődött.
MAMBO
A mambó kezdetben egy afro-kubai zene elnevezése volt, a szó vallási értelemben szent cselekedetet, az istenekkel való beszédet jelentette. Később Haiti szigetén a woodoo papnők nevévé vált.
JIVE | ROCKY
A jive mára már nemzetközileg elismert neve a sokféle eredetileg afroamerikai táncnak. Ide tartozott a lindy hop, blues, swing, a boogie, boogie-woogie, a jitterbug és bebop. Az ötvenes évektől ezeket követte a rock and roll. Az USA-ban népszerű táncokat amerikai katonák hozták Európába 1940 táján.
PASO DOBLE
Eredetileg Spanyolországból származik, mai formáját azonban Franciaországban alkották meg. Eleinte inkább csak művészek táncolták és csak később jelent meg a tánciskolák tananyagában. A paso doble bikaviadalt elevenít meg, ahol a férfi a matador, a nő pedig a vörös kendő.
RUMBA
A rumba eredetileg több kubai páros tánc gyűjtőneve volt. Jelentése egyszerre ünnep és tánc. Zenéjét vagy lassan játsszák, mint később Európában népszerű rumba-bolerót, vagy gyorsabban, mint a rumba- guarachát és kubai rumbát. Európában 1930-ban jelent meg, de áttörést csak 1945 után hozott.
CSA CSA CSA
A cha-cha-cha a Kubából származó táncok családjába tartozik, egyike a legkedveltebb latin- amerikai társastáncoknak. A rumbából és a mambóból alakult ki, így azok változatának tekinthető. Kitalálója egy havannai zenész, Enrique Jorrin, 1953-ban alkotta meg a cha- cha- chát. 1954-től az első számú divattánc lett főként Észak- Amerikában, de 1957-től Németországban is elterjedt.
Tánciskolánk megközelítése:
DANCE EXPRESS TÁNCISKOLA
CSEPELI MUNKÁSOTTHON „B” épület | 1215 Budapest Árpád út 1.
INFOVONALUNK | +36 20 966 51 52
E-MAIL | info@danceexpress.hu