Infovonal: +36 20 966 51 52 | E-mail: info@danceexpress.hu

foxtrott megjelen??s??ben hasonl?? a kering??kh??z, de ellent??tben azok 3/4-es ??tem??vel ezt 4/4-re t??ncolj??k. A slow foxtrott t??ncol??sa magas szint?? technikai tud??st, sok tapasztalatot, ??s j?? fizikai ??ll??k??pess??get ig??nyel. Az 1920-as ??vekben fejl??d??tt ki, ??s az 1930-as ??vekre ??rte el n??pszer??s??ge cs??cspontj??t. Napjainkban is sok neves t??ncos kedvence.

T??RT??NETE

Az elnevez??s pontos eredete ismeretlen, de felt??telez??sek szerint n??pszer??s?­t??j??r??l, Harry Fox sz?­nm??v??szr??l kapta nev??t. A t??ncot 1914-ben mutatt??k be el??sz??r, ami hamar felkeltette Vernon ??s Irene Castle, a f??rj ??s feles??g du?? ??rdekl??d??s??t, akik b??jt, ??s st?­lust k??lcs??n??ztek a t??ncnak. W.C. Handy („a blues atyja”) ?­rta ??n??letrajz??ban, hogy Noble Sissle t??rt??nete szerint a Memphis Blues inspir??lta a foxtrottot. James Reese Europe, a Castle-k zenei direktora lassabban akarta j??tszani a Memphis Blues-t. A Castle-k k?­v??ncsik voltak James ??j ritmik??j??ra, ?? pedig javaslatot tett nekik, miszerint alkossanak egy lass?? t??ncot hozz??. ?gy keletkezett a „Bunny Hug”, amit a Castle-k egy ??js??gcikkben mutattak be. K??s??bb jelezt??k az ??js??gnak, hogy a „Bunny Hug”-ot m??dos?­ts??k foxtrottra. K??s??bb Arthur Murray szabv??nyos?­totta a t??ncot.

A foxtrottot eredetileg ragtime-ra, napjainkban pedig hasonl?? „big band” zen??re t??ncolj??k, mint a szvinget. Az 1940-es ??vekben az akkori fiataloknak k??sz??nhet??en a legn??pszer??bb gyors t??nc volt. A kering??k, a lindy hop ??s a tang?? sosem ??rt??k el ezt a fok?? n??pszer??s??get. Amikor a rock and roll megjelent az 1950-es ??vekben, a kiad??k elbizonytalanodtak, hogy melyik t??nc lesz a legalkalmazhat??bb erre a zen??re. A Decca Records kezdetben a rock and rollt foxtrott n??ven bocs??totta ki, k??zte a „Rock Around the Clock”-ot a „Bill Haley and His Comets” band??t??l. Becsl??sek szerint ezt a felv??telt t??bb mint 25 milli?? p??ld??nyban ??rt??kes?­tett??k, ?­gy ez lett minden id??k legnagyobb p??ld??nysz??mban eladott „foxtrott”-ja. Az id??k folyam??n a foxtrott sz??tv??lt lass?? (slow foxtrot) ??s gyors (quickstep) verzi??ra. K??s??bb a lass?? v??ltozatnak is k??l??nb??z?? v??lfajai alakultak ki: a nemzetk??zi, vagy m??sk??ppen angol foxtrot, ??s az amerikai st?­lus.

A szalont??ncok nemzetk??zi standard versenykateg??ri??ban a foxtrottot olykor slow foxtrottnak, vagy slowfoxnak h?­vj??k. Ezeket az elnevez??seket arra haszn??lj??k, hogy megk??l??nb??ztess??k ezt a st?­lust a foxtrott t??bbi fajt??j??t??l.

DanceExpress ??zenet